Pedagógusok fizetésemelése: megérkezett Brüsszelből a pénz
Varga Mihály közösségi oldalán jelentette be a jó hírt.
Varga Mihály közösségi oldalán jelentette be a jó hírt.
A közoktatásban dolgozó pedagógusok fizetésemelése után könnyedén előfordulhat, hogy egy pályakezdő gyakornok többet visz hisz haza, mint egy egyetemi docens.
Átlagosan nettó 366 ezer forint - ennyit keresnek a fizetésemelés után, megbízási díjak nélkül a pedagógusok a PDSZ felmérése szerint. Az ígért 32 százalékos emelést csak kevesen kapták meg, csalódottak viszont csak akkor lennének, ha elhitték volna, hogy valóban annyi lesz.
Nemcsak az állami, hanem az egyetemi, egyházi szakképző intézmények oktatói is számíthatnak béremelésre.
A PDSZ szerint a 32,2 százalékos béremelés rájuk sajnos nem vonatkozik.
Van, aki pedagógusi munkája mellett lakodalmakban és bálokban zenél, hogy kiegészítse a fizetését. Más tanár statisztaként dolgozik forgatásokon, de akad, aki favágást vállal másodállásban.
A jelenség a magániskolákban és az egyházi intézményekben dolgozó pedagógusokat érinti.
Egy nemrég megjelent tanulmány többek között hely-és képzési típus szerint vizsgálta, hogy mekkora a pedagógushiány, és ez hogyan változott 2010 és 2020 között.
Ez a falu egyetlen általános iskolája, ahol többnyire roma gyerekek tanulnak, most viszont bezárás fenyegeti, mert inkasszó került a fenntartó Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) számlájára. A Belügyminisztérium több mint egymilliárd forintot követel tőlük.
240 ezer forint. Nem csak a tanárok, de a gyógypedagógusok is ennyi pénzt visznek haza, miközben a legjobb tudásuk szerint igyekeznek fogyatékos gyerekeken és felnőtteken segíteni. Bott Boglárkával, az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karának hamarosan diplomázó diákjával beszélgettünk.
Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a parlamentnek kedden benyújtott pedagóguséletpálya-törvényről (státusztörvény) beszélt az M1 műsorában.
Még véget sem ért a 2022/2023-as tanév, de már több ezer iskolai és óvodai álláshirdetést lehet találni a Közszolgállás.gov.hu-n. A helyzeten valószínűleg a státusztörvény benyújtása is tovább rontott. A kérdés elsősorban az, hogy mi lesz így a szeptemberi tanévkezdéssel.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.